Sercan Çetin

Her Gün Bir Adım, Hiç Durmadan, Hep İleri…

Takdir Minnet Şükür

Takdir Minnet Şükür…

Hayatınızı değiştirmek için şu an yapabileceğiniz en iyi şey şükretmeye başlamak. Neye şükrederseniz o artacak. Bunu biliyor olduktan sonra tüm bolluk ve bereketin yolu açılıyor aslında. Çünkü artık elinizde istediğiniz şeyleri artıracak bir formül var elinizde.

Minnettar olduğunuz takdirde var olanların enerjisi ile uyumlanacak ve var olanlara, sahip olduklarınıza ve sahip olmak halinize enerji yükleyeceksiniz demektir. Bilin bakalım, benzer benzeri çekeceğine göre, bu sizde nelerin çoğalmasını sağlayacaktır… Evet, tabii ki sahip olduklarınız…

Bu inancı sorgulamak ve yargılamak size hiçbir fayda sağlamayacaktır. Manevi unsurları şüphe ile karşılamaktan vazgeçin artık. Şükrün ziyadeleştiriciliği mutlaktır. Bunu bilmeniz sizin için en büyük ve kesin faydalardan biridir.

Bunu anlamanız çok basittir aslında. Herhangi bir şey yaptığınızda size çok samimi bir şekilde teşekkür eden ve mutluluğunu sizin ile doyasıya paylaşan bir arkadaşınızı düşünün. Bu enerjiyi ve samimiyeti hissettiğinizde siz de mutlu olursunuz ve bir sonraki imkan bulduğunuzda o yaptığınız şeyi daha fazla ve daha iyi yapmak istersiniz. Ya da o yaptığınız şeyi daha sık yapma gayreti içinde olursunuz. İşte kainatın şükretmeye verdiği cevap da buna çok benzerdir. Tek fark şudur, sizin yapabilecekleriniz sınırlı, evrenin imkanları sınırsızdır.

Takdir Minnet Şükür

Bunu alışkanlık haline getirin. Her imkan bulduğunuzda şükredebilirsiniz. Yürürken ayaklarınız için şükredin. Koşarken bacaklarınız için şükredin. Ufak da olsa her ödeme aldığınızda şükredin. Verdiğiniz her şeyde verebildiğiniz için şükredin. kaşınız, gözünüz, eliniz, kulağınız… aklınıza ne geliyorsa, her aklınıza geldiğinde şükredin ve bu alışkanlık haline geldiğinde artık hiç korkmayın.

Şükretmeden istedikleriniz ile uyumlanmanız pek de mümkün değildir aslında. Diyelim ki daha güzel bir evde oturmak istiyorsun, şu anda oturduğun ev için şükretmiyorsan ev sahibi olmak ile uyumlu frekansta değilsin demektir. Daha fazla kazanmak istiyorsun ama şu andaki kazancına şükretmiyorsan para kazanmak ile ilgili uyumlu frekansta değilsin demektir. Bunu istediğin her şey için çeşitlendirebilirsin. Doğruluğu değişmeyecektir.

Uyumlu frekansta değilsin derken ne demek istediğimi anlamadıysan şöyle açıklayıcı olabilirim sizin için. “Uyumlu frekansta değilsin” kısımları yerine şunu getirin: “nankörsün”…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir