Sercan Çetin

Her Gün Bir Adım, Hiç Durmadan, Hep İleri…

Karma ve Çekim Yasası

Karma ve Çekim Yasası…

Her şey enerjidir. Ben de siz de dahil her şey enerjidir. Gördüğünüz tüm maddesel, somut dünya gibi tüm düşünce ve duygularınız da enerjidir. Enerjiler sürekli hareket ve dönüşüm halindedir. Yani birbirlerini iterler, çekerler ve birbirlerine dönüşürler.

Dolayısı ile bir masa ile akşam onun üzerinde yemeyi düşündüğünüz lezzetli yemek aynı ham maddedendir. Ve aslında sizin akşam yemeği düşünceniz de o masa ve akşam yemeği ile aynı ham maddedendir. Ve çok garip bir biçimde ifade etmek amacı ile kullandığım “ham madde” sözcüğü geçersizdir çünkü madde yoktur.

Tam da bu sebeplerden ötürü enerjiler arasında uyumlanırken, aynı rezonansta salınım yaptığınızda düşündüğünüzü kendinize doğru çeker ve yine düşündüğünüz sizi kendine doğru çeker. Buradaki çekim kavramı, mıknatısın demiri çekmesi gibi düşünülmek ile birlikte, aslında uyumlanma sayesinde aklınızdakinin fiziksel dünya ile çakışarak gerçekliğiniz haline gelmesi demektir.

Yaratılıştaki özümüz ruh dediğimiz saf enerji tabanlı olduğu için, ve enerji asla yok olmayıp sadece form değiştirdiği için biz hep varızdır. Dolayısı ile yaşamımız boyunca tüm duygu ve düşüncelerimiz ile, frekans ve titreşimimizi değiştirerek kader dediğimiz gelecek olasılıklarımızı yaratıyoruz.

Karma ve Çekim Yasası

Yaratıcıda her şey sonsuz, sınırsız ve kusursuzdur. Dolayısı ile bu sonsuzluk ve sınırsızlık içinden bizim payımıza düşecek olanı yani yaşayacaklarımızı, kendi salınımımız ile biz seçmiş oluruz. Karma ve Çekim Yasası denilen de budur.

Hepimizi aynı sonsuz, sınırsız ve kusursuz yaratıcının özünden geldiğimize göre başlangıçtan beri birbirimize hep bağlıyızdır. Ve bu bağlılık yine enerji asla kaybolmayacağından ve çıkan her enerji sahibine geri döneceğinden, bu sebeple de eninde sonunda bizler de yaratıcıya geri döneceğimizden sonsuza kadar devam edecektir. Bu bağlılıktan ötürü kendimizi etkilediğimiz gibi çevremizi de etkiler ve şekillendiririz. Ve tüm bunlardan dolayı hepimiz BİR’izdir.

Şu an ne yaşıyorsanız hepsi geçmişteki enerji durumlarınız ve titreşimlerinizin sonucudur ve bu üzülecek bir şey değildir. Bu, bundan sonraki yaşantımızın nasıl olacağına dair bir irade yeteneğimizin olduğunun ve bunun da bizim elimizde olduğunun müjdeli bir kanıtıdır.

Gücünüz düşünce ve duygularınızdan gelmektedir. Duygu ve düşüncelerinizi bir yapmayı, inanç dediğimiz tek, yoğun ve şüphesiz enerjiler haline getirebilmeyi başardığınızda kendi dilek ağacınız, kendi lamba cininiz bizzat sizsiniz demektir.

Dileyin kendinizden ne dilerseniz 🙂

2 thoughts on “Karma ve Çekim Yasası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir