Sercan Çetin

Her Gün Bir Adım, Hiç Durmadan, Hep İleri…

Frekans Neden Yüksek Olmalı?

Frekans Neden Yüksek Olmalı?…

Frekansımızı yükseltmek tüm hayat kalitemizin yükselmesi demektir. Ne yazık ki tüm duygu-durum olgularımız frekansımızın seviyesi ile doğrudan ilişkili iken, bu konu ile ilgili ne bir eğitim alıyoruz ne de yeterli bir açıklamaya kavuşabiliyoruz.

Öncelikle frekans dediğimiz şeyin bir titreşim olduğunu hatırlamanı ve bunu aklından çıkarmamanı rica ediyorum. Her şey enerji olduğuna ve dolayısı ile her şey titreşim halinde olduğuna göre, uyumlanma aynı titreşimlerdeki enerjilerin çakışması halidir. Bununla ilgili Frekans Titreşim Uyumlanma ve İmajinasyon başlıklı yazımda detaylıca konuşmuştuk.

Aynı titreşimdeki enerjilerin çakışması haline uyumlanma diyor isek, frekansın yüksek olması nedir peki? Frekansın eşit olması gerekmiyor muydu? Hani, benzer benzeri çekerdi ya…

Burada zaman algımızdaki yanılsamadan ve sonsuz olasılıklardan bahsetmek istiyorum öncelikle. Şimdi senden bir şey yapmanı rica ediyorum. Sanıyorum ki şu anda ekran karşısında olduğuna göre bir yerde oturuyor olmalısın. Bacak bacak üstüne atar mısın?

Frekans Neden Yüksek Olmalı?

Sağ bacağını mı yoksa sol bacağını mı diğerinin üzerine attın? Her iki durumda da sol bacağın ve sağ bacağının üstte olmasına dair bir gelecek pozisyonuna evrildin. Ve ben soruyu sorduğumda aslında, her iki olasılık için de senin için bir gelecek yaratılmıştı. Yani sağ bacağını üste attığın gelecek de yaratılmıştı, sol bacağını üste attığın gelecek de yaratılmıştı. Sen düşünce yapına ve bundan önceki alışkanlıklarına göre uyumlandığın frekans sebebiyle yaşadığın gerçekliği kendi boyutunda maddeleştirmiş oldun, yani gerçekliğin haline getirdin.

Tüm hayatımız boyunca yaşadığımız her şeyin, seçtiğimiz her şeyin dışında aklına gelebilecek ya da gelemeyecek tüm olasılıklar, tüm seçenekler aslında yaratılmış olarak mevcuttur. Biz seçimlerimiz ile uyumlandığımız halleri gerçekliğimiz olarak yaşarız.

Bunu şu şekilde anlatmanın çok açıklayıcı olduğunu düşünüyorum. Gelecek olasılıklarını ve onların frekanslarını mavi dalgalar ile gösterelim. Senin yaydığın frekansı ise sarı renkte gösterelim. Sarı ve maviyi üst üste bindirdiğimizde yeşil renk olacak bildiğin gibi. Gerçekliği ise bu yeşil ile ifade etmiş olacağız.

Frekans Neden Yüksek Olmalı? Şekil 01
Senin seçimine ait frekans
Birinci gelecek olasılığına ait frekans
İkinci gelecek olasılığına ait frekans

Şimdi senin seçimine ait frekans ile gelecek olasılıklarına ait frekansları birbiri üzerine bindirelim.

Senin seçimin ve birinci gelecek olasılığının çakışması
Senin seçimin ile ikinci gelecek olasılığının çakışması

Yeşil alanlar gerçeklik yani hayatımıza dahil olan maddeleşmeyi gösterdiğine göre birinci gelecek olasılığını yaşayacağın aşikardır.

Senin seçimin ile birinci gelecek olasılığı birebir aynı olduğu için sonsuz olasılıklar okyanusundan o gelecek ihtimali ile uyumlanmış ve onu gerçekliğin haline getirmiş oldun. Bu benzerlik ve aynılık meselesi kolayca anlaşılabilir iken tekrar frekansın yüksek olması neden gerekli olduğu sorusunu getiriyor beraberinde.

Frekans yüksek olduğunda neden her şey daha kolay olacak?

Öncelikle sıradaki şekillerde yüksek frekansları gösteren görsellere dikkatlice incele lütfen.

Yüksek frekans
Daha yüksek frekans
Çok yüksek frekans

Şimdi de gelecekte olmasını istediğimiz 3 değişik gelecek olasılığının frekans görsellerine bakalım. Bu sıradaki 3 görsel isteklerimizi, hayallerimizi ve amaçlarımızı gösteren 3 sembolik görsel olacak.

İstediğin işe sahip olacağın gelecek olasılığı
Bolluk ve bereket içinde yaşayacağın gelecek olasılığı
İstediğin eş ile birlikte olacağın gelecek olasılığı

Şimdi son olarak bu hayallerine ait frekanslar ile üç ayrı frekans seviyesini üstüste bindirelim. Gerçekliğe ait yeşil rengin yoğunluğu bize bunları hayatımıza dahil edebilme ihtimalimizi gösterecek.

Yeşiliin oranı gelecek olasılıklarının maddeleşme oranıdır

Frekans yükseldikçe, özellikle çok yüksek bir frekans haline geldikçe, artık uyumlanmana gerek kalmadan tüm gelecek olasılıklarını kapsayacak bir kapasiteye geldiğini görmüş olmalısın.

Frekans Neden Yüksek Olmalı?

Böyle bir durumda artık, dilemen yeterlidir. İstediklerin hiç ummadığın yerlerden, en az çaba ile ve çoğunlukla çabasız olarak senin hayatına dahil olacaktır. Bu, hayatın sana, “sen yeter ki iste” dediği seviyedir. Bu insanların şans, talih, baht dediği şeydir. Bu seviyeden sonra istediğin geleceği seçer, istediğin hayatı yaşarsın.

Bundan sonraki en önemli soru frekansın nasıl yükseltileceğidir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir