Sercan Çetin

Her Gün Bir Adım, Hiç Durmadan, Hep İleri…

Emin Olun Emin Ellerdesiniz

Emin Olun Emin Ellerdesiniz…

Nasıl olacak bu işler sorusuyla boğuşmayı bırakın lütfen. Herhangi bir isteğinize dair nasıl olacağına ilişkin sonsuz kere sonsuz olasılık varken, bunu bilebilmeyi ya da tahmin etmeyi istemeniz size de garip gelmiyor mu?

“Nasıl” olacağı sizin işiniz değil.

Sizin ihtiyacınız olan tek şey inanmak, güvenmek ve elinizdekilerle elinizden geleni yapmak. Sonrasında tekrar inanmak ve güvenmek. Ardından tekrar yapmanız gereken bir şey olacaksa önünüze gelecektir ve yine elinizdekiler ile elinizden geleni yaparsınız. Geri kalan her şey sonsuz, sınırsız ve kusursuz olanda mevcut. Emin Olun Emin Ellerdesiniz…

Emin misiniz?

Emin olmaktan anlamanız gereken şu: Şüphesiz bir güven ile sonsuz bir teslimiyet ve bunun sonucu olarak süresiz neşe.

Şu şekilde bir hayal kurmanızı rica ediyorum: Büyük ikramiye size çıktı ve babanız ya da ailenizin yetkili büyüğü bunu tahsil etmek için bankaya veya ilgili kurum ne ise oraya doğru gidiyor. O dönene kadar ve tüm süreç içerisinde nasıl bir sevinç yaşarsınız? Ya da işvereniniz gayretiniz ve samimiyetiniz doğrultusunda maaşınızı 3 katına çıkardığını bildirdi. Önümüzdeki periyotta çok yüksek bir maaş alacağınızı bilerek, o bir ayı nasıl bir neşe içinde geçirirsiniz?

Babanız dönene kadar yerinizde oturamazdınız sanırım. Evde diğer aile üyeleriniz ile birlikte dolanıp durur, yorulduğunuzda gülüşmeler içinde yeni hayatınızın hayalleri üzerine konuşurdunuz. Ya da yeni maaşınız ile ilgili haberi hemen eşinizle paylaşır, onunla birlikte bir kutlama yapardınız. Şu anki halinizden kat be kat iyi bir standarda kavuşacağınız için hayalleriniz de hayat planlarınız da kademe atlar ve hemen bunlar üzerinde mutlu mesut konuşmalara başlardınız.

Evet, yüzünüzde yeterince geniş bir tebessüm oluşturabildiysem asıl sormak istediğim soruyu soruyorum: Dua ettiğinizde aynı şekilde sevinç ve neşe ile bekliyor musunuz duanız gerçek olana kadar? Ya da yeterli süre geçtikten sonra duanızın kabul olacağına, isteğinizin, dileğinizin kesinlikle gerçekleşeceğine eminsiniz değil mi?

Yani siz, bir ölümlü olan babanıza, bir devlet iştiraki olan şans oyunları kurumuna ve sizin gibi normal bir insan olduğu apaçık belli olan işvereninize güvendiğiniz gibi sonsuz, sınırsız ve kusursuz olan yaradana güveniyorsunuz değil mi?

Başka sorum yok…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir