Sercan Çetin

Her Gün Bir Adım, Hiç Durmadan, Hep İleri…

Doğaüstü Nedir?

Doğaüstü Nedir?…

Doğaüstüne inanır mısınız? Bu soruya cevap vermek için, öncelikle “doğal olan ne?”, “tamamen subjektif, hayali olanı nasıl deneyimliyoruz”u anlamalıyız.

Bedende var olduğumuzu bilmemize rağmen, bedenin içine baktığımızda, bir içsel benlik, içsel öz olan ve “ruh” diye adlandırılanı bulamıyoruz. O zaman bunu bilen ve bileni bilen ve bunu da bilen olarak ben kimim?

Daha bedeniçi deneyimlerimiz konusunda bir fikrimiz yokken, bedendışı deneyim diye adlandırdığımızı da içeren soruları sormaya nasıl olur da başlayabiliriz ki? Orada hiç kimse yok gözükmekte.

Gizem, bir şekilde, “bizim bedenin içinde değil de bedenin bizim içimizde olduğu”nu fark ettiğimizde çözüldü. Deneyimlediğimiz tüm dünya, tüm alemler, evren, zihin, beden ve bizim en derinimizde, öz benliğimizde bir VAR olur ve bir YOK olur.

İşte bu öz benlik, derunumuz kendisini uzay ve zamanda “gözlemci” olarak deneyimler. Mekansız olan, sadece geçmişi, şu anı ve geleceği de içeren bir şekilde bağlantılı ve ilişkili değil, ayrıca uzaydaki tüm lokasyonların ANının da birbiri ile bağlantılandıran bilgi alanıdır ki biz buna paranormal / normalüstü, ANlık iletişim ya da “telepati, altıncı his, geleceği görebilme, gaipten duyma, geçmişi algısal deneyimleme, kehanet, hayaletler, melekler, ilahi varlıklar, şeytani varlıklar tarafından ziyaret” alemi diyoruz.

Doğaüstü Nedir?

Hem normal olanın hem de paranormal normalüstü olanın bilincimizin projeksiyonu, yansımaları olduğunu fark edersek, bu her ikisi de eşit şekilde açıklanabilir ya da belki de eşit şekilde açıklanamaz olurlar.

Bir dağın tepesinden yansıyan güzel, kızıl bir gün batımı hayal edin. Aslında beyninizde bir gün batımı resmi yok, ama siz görüntüsünü deneyimleyebiliyorsunuz. Pencerenizden baktığınızda şehri görürsünüz, ama sadece beyninizdeki kimyasallar bu görüntüyü yaratır. Ama protonları, elektronları, kimyasalları deneyimlemezsiniz, bu deneyimi siz yaratırsınız.

Bunu yarattığınız gibi, temelde en derindeki varlığınızda – bilinçte, mevcut olan tüm olası formları, şekilleri ile bu dünyayı yaratırsınız. İşte gerçekte siz busunuz. Kendinizi normal veya paranormal / normalüstü arasında bir ayrım yapamayacak olarak görmenizin sebebi, bu dünyanın düşünülmüş, oluşturulmuş, yaratılmış, düzenlenmiş, yönetilmiş ve sizin varlığınızda açığa çıkmakta olduğundandır.

2 thoughts on “Doğaüstü Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir