Sercan Çetin

Her Gün Bir Adım, Hiç Durmadan, Hep İleri…

Büyük Çekim Yasası Meditasyonu

Büyük Çekim Yasası Meditasyonu…

Bu gece ve her gece hayatının geri kalanında, uyumaya gitmeden ve fark etmeden bilinçaltını programlamak üzere son beş dakikanı ayırmanı istiyorum. Bilinçaltı zihniniz en çok evde uyurken bilinçsiz olduğunuz andır.

Eğer son beş dakikanı insaların çoğunluğunun yaptığı gibi geçiririsen; hoşuna gitmeyen tüm o şeylerin tekrar üstünden geçerek ve işe yaramayan tüm şeyleri ve seni ne kadar kötü hissettirdiklerini ve seni kullananları ve arkandan konuşanları ve “kimler bunu dedi”leri ve “onlar şöyle yaptı”ları…

Düzenli olarak bu gibi düşünceler içinde olduğunuzda bilinçaltınızı programlıyorsunuz. bundan dolayı uyandığınızda önünüzdeki 8 saat boyunca bilinçaltınızın dümeninde yaşayacaksınız.

Farkındalaştığınızda, hepimizin köken aldığı Tanrı’nın zihnine evrensel bilinçaltı zihnine yeniden katılacaksınız. Hepimiz sadece Tao ya da Tanrı ya da İlahi zihin ya da ruh ya da ruh olarak adlandırdığımız tek bir şeyin kişiselleştirilmiş ifadeleriyiz. Fakat Tao diye adlandırılabilen şey Tao olamaz.

Yani bilinçaltı zihninizi nasıl programladığınıza gerçekten dikkat etmek istiyorsunuz. Rüya ve hayal anında gece yataklarında derin uykuda uyuyanların kulakları açılır ve talimatlar anlaşılır. Yatağınızda uyuklarken, kulaklarınızı açar ve talimatlarınızı mühürler.

Bilinçaltı zihninize bu derin uykusuna girmek üzereyken koyduğunuz şey, uykuya dalmadan önce son üç, dört veya beş dakika içinde yaptığınız şeylere bağlıdır. “Ben şuyum” ekine getirdiğin her şey ile hayalinde gerçekleştirmek istediğin şeyleri yerleştirebilirsin. Ben “iyiyim”, Ben “memnunum”, Ben “huzurluyum”, Ben “mutluyum”, ben “refah içindeyim”, Ben “bolluğum”, Ben “yaratıcıyım”.

Çünkü, temel özde, her birimiz hepimiz böyleyiz. Sadece gözlerinizi kapatıp bu meditasyonu dinleyin, Söylediklerim “Three Magic Words” kitabından. İşte geceleri kendinize söylemenizi istediğim şeyler.

Büyük Çekim Yasası Meditasyonu

Saf bir ruh olduğumu, her zaman bulunduğumu ve hep olacağımı biliyorum. İçimde her şeyin bilindiği ve anlaşıldığı bir güven, sessizlik ve güvenlik yeri var, bu Tanrı’nın parçası olduğum ve istediğim gibi bana cevap veren evrensel akıl.

Bu evrensel zihin tüm problemlerimin cevabını biliyor ve şimdi bile cevaplar bana doğru ilerliyor. Onlar için mücadele etmem gerekmiyor, onlar için endişelenmem veya çabalamam gerekmiyor, cevaplar geldiğinde cevaplar orada olacak.

Sorunlarımı bıraktığım Tanrı’nın büyük zihnine veriyorum, ihtiyaç duyulduğunda doğru cevapların bana geri döneceğinden eminim. Büyük Çekim Yasası aracılığıyla hayatımda çalışmalarım ve tatmin için ihtiyacım olan her şey bana gelecek. Bunu zorlamam gerekli değil sadece inancımın gücüne inanıyorum inancım bunu yapacak.

İlahi zekanın elini, çiçekte, ağaçta, derede, çayırda görüyorum. Tüm bunları yaratan zekanın içimde ve çevremde olduğunu ve bunu en ufak ihtiyacım için çağırabileceğimi biliyorum.

Bedenimin saf ruhun bir tezahürü olduğunu ve ruhun mükemmel olduğunu biliyorum, bu yüzden bedenim de mükemmel.

Her gün hayattan zevk alıyorum, evrenin ve kendimin gücü ve harikası sürekli bir gösteri getiriyor. Ben güvendeyim. Sakinim. Ben eminim. Hangi engel veya istenmeyen durum yolumdan geçerse geçsin Kabul etmeyi reddediyorum çünkü illüzyondan başka bir şey değil.

İçimde, çevremde olan ve şimdi bana hizmet eden Tanrı’nın zihnine hiçbir engel veya istenmeyen durum olamaz. Bu harika bir ders; bunu içinizde bilin.

Herman Melville Moby Dick’i yazarken, balina arayan bir adam hakkında yazmıyordu. Yüksek benliğini bulmaya çalışan bir adam hakkında yazıyordu. bu sözleri söyledi, çünkü bu korkunç okyanus yemyeşil ülkeyi kuşattığından, bu yüzden insanın ruhunda barış ve neşe dolu ama yarı hayatın tüm dehşetini içine alan bir Tahiti yatıyor.

Bugün buradan ayrılırken hayatınızın her anında bu seçeneğe sahipsiniz, ya Tanrı’ya ev sahibi ya da egonuzun rehinesi olabilirsiniz.

Bu senin çağrın. Teşekkürler, tanrı sizi korusun. Namaste.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir