Sercan Çetin

Her Gün Bir Adım, Hiç Durmadan, Hep İleri…

Bütün Cevaplar Sende Mevcut

Bütün Cevaplar Sende Mevcut…

Keyfinize sahip çıkın. İyi şeyler düşünüp bu dünyanın tadını çıkardığınızda vücudunuzda da biokimyasal olarak iyi şeylerin olduğu artık herkes tarafından bilinen bir şey. Bunun tam tersi de tabii ki…

Mutluluğun bir seçim işi olduğunu kabul edin artık. Başınıza istemediğiniz ya da kötü şeyler gelmiş olabilir. Olsun, bu çok doğal ve hepimiz için geçerli bir şey. Ama şunu unutmayın ki başınıza gelen şeyin bizim istemediğimiz bir şey olduğuna da, kötü bir şey olduğuna da karar veren yine sizsiniz. Şu olaylar iyidir bu olaylar kötüdür diye bir liste yok bir yerlerde.

Pek güzel… Demek ki kendimizi kötü hissedecek şeyleri seçebiliyorsak iyi hissettirecek şeyleri de seçebiliriz. Başınıza neler geldiği konusunda çeşitlemeler ve örneklendirmeler yapmak istemiyorum. Ne olduysa oldu. Bununla alakalı belli bir süre üzülmek de istemiş olabilirsiniz. Ona da tamam, ne isterseniz onu yaşayın, en güzeli bu. Ama acınızı yaşadıysanız, onun hakkını verdiyseniz, hemen kendi mutluluk düğmenize basıp, yaratılışınızın özü olan sevinç ve neşeye dönebilirsiniz.

Hastalık dahi olsa, kendinizi iyileştirebilme yeteneğiniz olduğunu unutmayın. Yeter ki kendinizi iyi hissedin ve yaratılışınız ile gelen mucizeye inanın. Öylesine güzel ve iyi bir şeysiniz ki, bunun farkında olsanız kendinizi sevmelere doyamazsınız. Kendinize hak ettiğiniz değeri verin artık.

Bütün Cevaplar Sende Mevcut

Felaket haberciliği yapmayı sevenlere lütfen kulak asmayın. “Bu da çok ağırmış” diyen biri varsa boşverin, daha öncekiler gibi bu da geçecek ve halledeceksiniz. “O borç ödenmez” diyen biri varsa dinlemeyin, yoğunlaşıp konsantre olduktan sonra ödenmeyecek borç yoktur. “Bu hastalığın tedavisi yok” diyen biri varsa kalbinizi işaret edin, içeriden tedavi mümkün, hem de her zaman.

Mücadele ve çaba hakkında aklınıza gelen ne varsa, hayatınız boyunca sizi yorduğunu ve üzdüğünü düşündüğünüz her ne yaşadıysanız, her birinin cevabı siz de hep mevcuttu. Geriye dönüp bir baktığınızda haklı olduğumu anlayacaksınız. Bundan sonrakiler için de geçerli.

Akıl almaz olan sizsiniz. Mucize, şaşırtıcı, inanılmaz ve şaheser olan sizsiniz. Kendi içinize bakın, böylece vakit kaybetmezsiniz. Çünkü eninde sonunda aradığınız cevap oradan gelecek, emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir