Sercan Çetin

Her Gün Bir Adım, Hiç Durmadan, Hep İleri…

Anahtar Kelime İyi Hissetmek

Anahtar Kelime İyi Hissetmek…

Hiç kimse size nasıl hissetmeniz gerektiğini söyleyemez. Bir kişi hariç : kendiniz. Çevresel etkenler ya da kişiler duygularınız konusunda kafanızı karıştırdığında, başvurmanız gereken tek kişi kendinizdir. “Ne hissediyorum?” diye sorun ve kendinize kendiniz cevaplayın. Doğru yanıt sadece odur.

Duygular düşünceler sayesinde ve hemen sonrasında oluşur. Dolayısı ile kötü bir his içinde iseniz iyi şeyler düşünmüyorsunuz demektir. Ya da kötü şeyler düşünürseniz iyi hissetmeniz mümkün değildir.

Frekansınızı belirleyen şey düşüncelerinizdir. Duygularınız ise düşüncelerinizin belirlediği bu frekans ile yayın yapan araçlarınızdır. Yayınladığınıza uygun bir gelecek izleyeceğinize göre, kötü hissettiren duygularınızı iyiye çevirecek şekilde düşünmeye başlamadığınız takdirde şunu diyorsunuz demektir: “Daha çok sıkıntı istiyorum. Daha çok dert istiyorum. Bana acı ve hüzün gönderin.”

Olumlu duygular içinde olduğunuzda ise her şey tam tersi bir güzelliktedir. Kendinizi iyi hissedersiniz ve bu çok eğlencelidir. Ve sevindirici haber, aynı şekilde, ne kadar çok heyecan, sevgi, neşe, mutluluk, merhamet hissederseniz şunu söylüyorsunuz demektir: “Daha çok mutluluk istiyorum, daha çok sevgi istiyorum, bana daha çok neşe verin, daha çok sevinç verin.”

Aslında çok basit: İyi hissediyorsanız devam edin, kötü hissediyorsanız değiştirin.

Anahtar Kelime: İyi Hissetmek

Eğer kendinizi iyi hissediyorsanız yakın ve uzak gelecekler arasında iyi ve istediğiniz şekilde olanları kendinize yaklaştırıyorsunuzdur. Ama eğer kendinizi kötü hissediyorsanız, istemediğiniz ve başınıza gelmesinden hoşnut olmayacağınız bir gelecek ihtimalini gerçek olması için kuvvetlendiriyorsunuz demektir.

Buna inanıp inanmamanız doğru oluşunu değiştirmez. Bu bu kadar basit ve bilinirken, bunu reddetmek de tabii ki yaşamak istediğiniz olasılıklar arasından bir seçimdir ve bu seçimi yapmakta özgürsünüz.

Kendinizi iyi hissettiğiniz her anın kıymetini iyi bilin ve o anların farkında olarak yaşayabildiğiniz kadar dolu dolu yaşayın. Mutluluğunuzu, sevincinizi ve neşenizi ne kadar çok hakkını vererek yaşarsanız size o kadar çok yenilerini getirecektir.

E, tüm istediğiniz de bu değil mi zaten? Sürekli kendinizi iyi hissetmek, sonsuz mutlu olmak.

Başka bir biçimde söylemek gerekirse, düşüncelerinizi ve dolayısı ile duygularınız, kaderiniz ile olan iletişim biçiminizdir, geleceğiniz ile konuştuğunuz dildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir